Bolu Termal Otel

Türkiye’de 40 Derece doğal sıcaklıkta tek termal su Bolu’da çıkmakta, soğutulmasına gerek kalmadığı için özelliğini kaybetmeden insan sağlığına sunulabilmektedir. Dağların eteklerindeki bol Oksijen içeren havası, insana dinçlik veren şifalı suları ile Bolu Termal Otel bir şifa cennetidir.

Termal Havuzlar

Tarihi Bizans dönemine dayanan Termal Havuzlarımızı kullanın, Sizde sudan fışkıran sağlıktan yararlanın. Termal havuzlar akşam 20.30 ile gece 02.30 arasında bay-bayan karışık olarak ve ücretsiz hizmet vermektedir. Ayrıca ücretli olarak 24 saat kullanıma açık özel aile banyoları da bulunmaktadır.

M.S. 5. yüzyıldan beri 7 ayrı kaynaktan fışkıran yer altı sıcak suları, Bolu Termal Otel’in en büyük özelliklerinden birisidir.1985-87 yılları arasında aslına uygun olarak restore edilmiş ve ilave elden yapılarla birlikte turistik kaplıca haline dönüştürülmüştür. Yüzyıllardan beri kullanılan Bolu kaplıcalarından Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nde beğeni ile bahsetmiştir.
Doğal kaynaklı ve sondaj çıkışlı olan suyun sıcaklığı 42-44 derece, Ph değeri ise 6,3’tür. Kaplıca suyu, bikarbonatlı (%51,31 milival), sülfatlı (%46,66 milival), kalsiyumlu (%69,34 milival), magnezyumlu (%19,18 milival) karbondioksitli (251,6 mg/lt) ve florürlü (1,9 mg/lt) bir birleşime sahiptir.
Banyo ve içme kürlerine elverişli olan sular,, romatizmal hastalıklara, deri, kan dolaşımı ve kalp hastalıklarına, solunum yolu hastalıklarına, kadın hastalıklarına, sindirim sistemi, safra kesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına, kemik ve kireçlenme rahatsızlıklarına, metabolizma ve beslenme bozukluklarına iyi gelmektedir. Kaplıca suları 1767 mg/lt eriyik mineral değerine sahiptir

Tesisin Sektördeki Yeri

Türkiye genelinde sayıları 1300’ ü bulunan içme kürü tesisleri arasında ilk 10 tesis arasındaki yerini muhafaza etmektedir. Bu bölgedeki tek merkez olma ünvanını korumaktadır. Termal banyolar içme kürü merkezleri, termal havuz doktoru, fizyoterapist ve hemşire ile hizmet vermekte.

Bolu Termal Otel, Aladağların eteğinde cennet göl Gölcük’e yakın, 1. asırdan bu yana şifa dağıtan kaplıcaları ve modern tarzda mimari yapısı ile Bolu’nun 4 km güneyinde Karacasu beldesinde 72 standart 5 suit oda ile iç ve dış turizme hitap etmektedir. Odalarımızın hepsinde tv, televizyon, minibar, saç kurutma makinası, wc, banyo, suit odalarda jakuzili küvet (oda zeminleri laminant kaplama) mevcuttur. 500 kişilik ana restaurant ve 200 kişilik A’la carte restaurantında Mengenli aşçıların hazırladığı yöresel lezzetler ve Osmanlı mutfağının seçkin örnekleri damak tadınıza sunulmaktadır.

Otelde bulunan tarihi kaplıca hamamı, termal havuzu ve özel termal aile banyolarındaki termal sular içerisindeki birbirinden farklı iyon ve elementler ile başta romatizmal hastalıklar olmak üzere kadın hastalıklarından mide ağrılarına, cilt sorunlarından bay ve bayanların kısırlık sorunlarına ve solunum yolu hastalıklarına kadar birçok derde deva olmakta ve çok olumlu sonuçlar alınmaktadır. Şifalı termal sular kaynağından çıktığı sıcaklıkta (40-42 C) tamamen doğal özelliğini koruyarak kesinlikle herhangi bir şekilde soğutma ve ısıtma işlemine tabi tutulmadan hizmete sunuluyor.

Sağlık personelleri konularında uzman doktor, hemşire, masöz ve masörlerden oluşmaktadır. Sağlık kulübünde yarı olimpiğe yakın kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, 2 adet sauna, jakuzi, buhar odası ve fitness centeri kullanarak günün tüm yorgunluk ve stresini atmanız, gelecek günlerde daha dinç ve sağlıklı başlamanız için kendinizi uzman masör ve masözlerin ellerine bırakın...
Çocuklar için oyun salonu ve atari salonu, genç ve genç kalan diğer misafirler için langırt, masa tenisi ve bilardo aktiviteleri hizmetinizdedir. Spor kulüpleri için doğal çim kaplı 110 X 55 antrenman sahası ve istasyon sahaları ile hizmet vermekte.

Bolu Termal Otel il merkezine 5 km., Abant’a 40 km., Gölcük’ e 7 km., 7 Göllere 45 km. uzaklıktadır.Seben Dağı eteklerinde ormanla çevrilmiş bir konumda yüz yıllardır insanlarımızın birçok derdine deva olmaya devam etmektedir.

Nasıl Gidilir?

Bolu Termal Otel / Karacasu Beldesi / Bolu Tel: 0.374.262 84 72 (3 Hat)  Fax: 0.374. 262 83 07
www.bolutermalotel.com