Deniz ve orman iç içe ekonomik tatil

Çadır ve karavan sahiplerinin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Fethiye’nin eşsiz koylarından Katrancı, deniz ve ormanın iç içe olduğu olağanüstü güzel bir koy.

Marmaris’ten Fethiye’ye doğru giderken yolun sağ tarafında muhteşem bir manzara vardır. Bu manzarayı görüp de takılmamak mümkün değildir. Zaten bu güzelliği fark eden çoğu sürücüyü, aracını seyir cebine çekmiş vaziyette  uzun uzun seyrederken rastlarsınız. Yemyeşil ormanla iç içe geçmiş olan bu koyun ismi Katrancı Koyu. Katrancı denmesinin nedeni ise kimine göre karşısındaki adanın ismi Katrancık olduğu için, kimine göre ise bölgede bir zamanlar büyük kazanlar içinde katranlar kaynatıldığı için bu isimle anılır olmuş.

Katrancı Koyu’nun Fethiye'ye uzaklığı yaklaşık 15 dakika. Kuşbakışı koyu inceledikten sonra sık çam ormanları arasından kıvrıla kıvrıla deniz seviyesine iniyorsunuz. Katrancı Orman İçi Dinlenme Yeri olarak geçen bu yere girmek ücretli. Katrancı Koyu, hem ekonomik tatil yapmak isteyenlerin hem de çadır ve karavan tutkunlarının en çok tercih ettikleri yerlerden biri. Çünkü deniz kenarında, orman içinde ve sosyal imkanları bol olan temiz bir yer. Koy son derece saklı olduğu için her yönden gelecek rüzgar ve dalgaya karşı korunaklı. Plajı ve denizi tamamen kumluk ve sığ. Tesisler içerisinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. İsterseniz günübirlik denize girip güneşlenebilir, isterseniz çadır veya karavanlarda kalabilirsiniz. Soyunma kabini, duş, WC ve temiz su ücretsiz olarak sağlanıyor. Yetkililerin göstermiş olduğu yerde kendiniz çadır kurabildiğiniz gibi hazır çadırları da kiralayabilirsiniz. Çadır, battaniye, ve elektrik gibi ihtiyaçlarınız da isterseniz karşılanıyor. Kamp alanı içinde küçük market, restoran, ahşap piknik masaları, içinde makineleri olan çamaşırhane, çocuklar için oyun yerleri, langırt masaları, soyunma kabinleri, duş, wc gibi üniteler yer alıyor.

Yıllardır düzenli şekilde gelip aynı yere çadır kuran konukları da bulunuyor buranın. Fakat Temmuz-Ağustos aylarında piknikçilerinde gelmesiyle çok kalabalık oluyor. Katrancı Koyu’nun hemen yanında da Kızlar Koyu bulunuyor. Burası daha küçük ve daha sakin bir yer. Bu koylara karadan her türlü ulaşımın mümkün olduğu gibi Göcek ve Fethiye’den kalkan tekne turları da uğramakta.

Nasıl Gidilir?

Katrancı Koyu Fethiye-Muğla karayolu üzerinde bulunuyor. Katrancı Koyu’nun Fethiye'ye uzaklığı 16 kilometre. Yaklaşık olarak 15 dakika sürüyor Fethiye’den. 
 

Ne Yenir?

Yemek ihtiyacınızı kamp alanı içinde hizmet veren küçük restoran ve marketten karşılayabilirsiniz. Kamp için gelenler yemeklerini genelde kendileri hazırlıyorlar. Farklı mekanlar arayanlar ise Katrancı’dan 15 dakika uzaklıkta olan Fethiye’den karşılıyor.

Nerede Kalınır?

Burada otel ve pansiyon tarzı yerler yok. Kendi çadırınızı getirebildiğiniz gibi işletmenin sunduğu 3-4 kişilik çadırlarda da kalabilirsiniz. Kendi kurduğunuz zaman ödeyeceğiniz ücret 15-20 YTL, Kiralık çadır ise 40 YTL. Katrancı Koyu Kamp Alanı: 0252 633 64 06.