Gezmek Özgürlüktür

Gezmek özgürlüktür. Ama zor kazanılan bir özgürlük... Koşuşturmalarla geçen gündelik hayatımızda gezmek için bir çok hesap kitap ve ayarlama yapmamız gerekiyor. Bir çok sonsuz seçeneğin hayatımıza girdiği bu dönemde “rota 360.net” özellikle yıllık izinlerle ve sınırlı bütçelerle çerçeveli tatilinize bir yol gösterici olmak, yanlışla vakit harcanmasını engellemek amacı güdüyor.

Dünya artık çok küçük. Gidilmeyen yer yok gibi. Her yer çoktan keşfedilmiş. Fakat her gezi, yeni bir keşif. Sitemiz orayı anlatan, kokusunu tarif eden, izlenimleri yansıtan, adresleri veren, yerel insanları resmeden ve sizi orada bekleyen manzaralara hazırlayan bir rehber niteliğinde olacak hep. Türkiye’nin doğal cennetlerini bilmediğimiz yönleriyle tanımamızı, küçük detaylarda gizlenen öykülerle keşfetmeyi amaçlayan sitede antik kentlerden turkuvaz renkli koylara, efsanelerden kültürel dokuya, konaklamadan alışveriş olanaklarına, yöresel lezzetlerden doğal güzelliklere, kutsal mekanlardan rafting, trekking parkurlarına kadar turizmle ilgili her şey bütün yönleriyle ele alınıyor.

“Nasıl gidilir, ne zaman gidilir, ne yapılır, nerede kalınır, ne yenir” gibi soruların cevaplarını en güncel haliyle bulabileceksiniz. Gezilerin olmazsa olmazlarından biridir fotoğraf. Görsel açıdan oldukça zengin olan sitede en güncel ve ayrıntılı fotoğrafları bulacaksınız.

Sitemizin temel amacı belli bir yeri anlatmak, belli bir yere gitmeyi özendirmek değil, insanların içine bir kurt düşürmek, gitmek için gitme fikrini yerleştirmek. Bir anlamda yolculuk tohumu ekmek.

“Rota 360.net”in sizin için yol gösterici olmasını umut ediyoruz...

Mahmut Ali Özyön

mahmutaliozyon@gmail.com