Bakırköy’ün en işlek caddesinde yer alan Yemek Masası, çılgın kalabalıktan uzaklaşmak isteyenler için annelerimizin yaptığı yemekleri nostaljik ve sıcak bir atmosferde sunuyor. 

Adını eski bir Rum ustanın yaptığı antik yemek masasından esinlenerek alan Yemek Masası, Bakırköy’ün en işlek bölgesinde fakat çılgın kalabalıktan uzakta olmak isteyenlere sesleniyor. Fişekhane Caddesi Yakut Aralığı Sokak No:5’te hizmet veren Yemek Masası, Avrupa’daki kafeleri anımsatan dekorasyonu ve samimi atmosferi sayesinde yeni dostlukların da oluşmasını sağlayan bir mekan. Yemekler, Çanakkale Ezine yöresinde özel olarak üretilen sızma zeytinyağı ile yapılırken, gerçek ve doğal malzemelerin kullanıldığı mönüler yiyende yeniden yeme isteği uyandırıyor. Günlük mönülerin de uygulandığı Yemek Masası, bazen geleneksel bazen de yöresel ama hep özlemini duyduğumuz anne yemeklerini ziyaretçilerine sunuyor. İşte bu tatlardan dolayı Yemek Masası dekore edilirken, bu hislerin yaşanması amaçlanmış.  

Yemek Masası’na adını veren masa, mekanın girişindeki bölümde yer alıyor. Tek başınıza yemek yemeğe gelmiş olsanız dahi bu masa etrafında başkalarıyla oturarak yeni dostlukların başlangıcını gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaklaşık 4 aydır hizmet veren Yemek Masası’nı ziyaret eden Bakırköylüler, yıllardır komşu oldukları insanlarla tanışıyorlar. Diğer bir deyişle Yemek Masası, sosyal bir lokanta. Ancak aynı masada başka insanlarla yemek yemek size göre değilse, diğer küçük masalara da oturabilirsiniz. Yemek Masası’nın arka odasında da büyük bir masa bulunuyor. Bu bölüm, toplantı veya özel günler düzenlemek isteyenler veya romantik bir mekan arayanları çekiyor. Ev hanımları veya iş toplantılarını yapmak isteyen çalışanlar bu odanın rahatlığını tanıdıklarına övgüyle aktarıyorlar.  

Bahçesi de var 

Yemek Masası’nın en büyük avantajlarından biri de, arkadaki bahçe. Bakırköy’ün en işlek bölgesinde bu kadar sakin bir bahçe daha bulabilmek oldukça zor. Tenteler sayesinde güneşten veya yağmurdan korunan masalarda saatlerce oturmak istiyorsunuz. Üstelik sıcak atmosfer bahçede de en az içerideki kadar korunmuş.Yıllardır hizmet sektöründe faaliyet gösteren Yemek Masası’nın sahipleri yemekleri kendileri pişiriyor ve servisleri de kendileri yapıyorlar. Günlük mönüler haricinde, çorbadan zeytinyağlılara, geleneksel tatlardan yöresel tatlılara kadar farklı seçenekleri de kapsayan Yemek Masası, tadı damağınızda kalan yemeklerdeki eşsiz zeytinyağlarını da ayağınıza kadar getiriyor.  

Yemek Masası 

Fişekhane Caddesi Yakut Aralığı Sokak No:5

Bakırköy-İstanbul(Capacity AVM karşı sokağı)

Tel:0 212 571 16 17